Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Švejk bude opět v Putimi
Jeho putimská anabáze a nedobrovolná zastávka v místní četnické strážnici patří k perlám románu Jaroslava Haška. Švejka zatím připomíná jen smaltovaná cedule na stavení, ve kterém kdysi štáb vytvořil strážnici při natáčení filmu. Jinak vůbec nic. To by se mělo změnit! Plánovaný projekt představilo Sdružení přátel Putimi, Spolek pro oživení nesmrtelnosti Jaroslava Haška, mezi nimiž nechybí Haškův vnuk Richard  a autor modelu sochy akad. sochař. František Svátek na tiskové konferenci v Mediálním centru Orbis CzechTourism  v Praze. Autor sochy se inspiroval nejčastější podobou dobrého vojáka, jak jej ztvárnil Josef Lada. Postav by měla být v barevně patinovaném bronzu.

Realizátoři projektu se prostřednictvím médií obracejí na všechny Čechy, kteří také cítí Švejkovu nepřítomnost v Putimi jako nedostatek, aby přispěli, třeba i malým dílem, k vytvoření sochy. Ta bude nejen ozdobou této jihočeské obce, ale i výrazem našeho smyslu pro humor a nadsázku. Předpokládané náklady činí 500 tisíc korun

Švejk už několik soch má. Jedna stojí například v Petrohradě, druhá sedí na lavičce s centru polského městečka Sanoz a další najdete na nádraží v Humenném.
Kdo chce realizaci podpořit, ten může přispět na  speciální konto Švejk je: 223512222/0300.

Více informací:Marie Rubešová, tisková mluvčí projekturumaria@email.cz

http://putim-sdruzeni.webnode.cz/

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.