Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Řidiči, pozor! Blíží se platnost užití zimních pneumatik.Od čtvrtka 1.listopadu 2012  až do 31.března 2013  musí mít vozidlo zimní pneumatiky vždy, pokud se nachází na vozovce souvislá vrstva sněhu, ledu či námraza nebo tyto jevy lze vzhledem ke klimatickým podmínkám očekávat.  Ukládá to Zákon o silničním provozu .

Tato povinnost je platná celoplošně od loňské zimní sezóny. Vyskytuje-li se na vozovce souvislá vrstva sněhu, ledu či námraza, vozidlo musí mít zimní pneumatiky vždy. To platí i v podmínkách, dají-li se takové podmínky očekávat. Řidič má tak nadále odpovědnost vůči sobě i ostatním účastníkům silničního provozu.

Ministerstvo dopravy upozorňuje, že dopravní značení „Zimní výbava“ zůstává nadále v platnosti. Obcím zůstává možnost dopravní značku umístit na svém území. Tam, kde dopravní značka bude umístěna, musí mít vozidlo zimní pneumatiky i v případě příznivého počasí.

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.