Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Zahájení 80.sezony ZOO Praha – zoobus "za korunu"
Slavnostní zahájení 80. sezony Zoo Praha proběhne v sobotu 26. března v 11 hodin u Vzdělávacího centra. Na své náklady Zoo Praha po celou sezonu, od konce března do září, vypravuje 2 autobusy z Nádraží Holešovice do Troje a zpět za 1,- Kč. Autobusy jezdí o sobotách, nedělích a svátcích, na stejné trase jako stávající linka č. 112, a to vždy po celý den každých 10 minut. Nezastavují však jinde než na konečných stanicích. Autobusy je snadné rozeznat – svým polepem dělají samy sobě reklamu.Hosté slavbnostního otevření společně pokřtí pár vzácných leguánů modravých, které pražská zoo chová jako jediná zoologická zahrada v Evropě!
Programem slavnostního zahájení sezony bude provázet Lucie Výborná. Atmosféru u Vzdělávacího centra oživí hudební vystoupení Jiřího Stivína.

Ve 13 hodin proběhne slavnostní otevření zrekonstruovaných Gočárových domů, které budou sloužit jako občerstvení a galerie. V programu vystoupí mj. Zora Jandová (praneteř zakladatele Zoo Praha, prof. Jiřího Jandy), architekt Zdeněk Lukeš a Lucie Gočárová (vnučka Josefa Gočára).
V Galerii Gočárových domů pokřtí ředitel Zoo Praha knížku Ondřeje Suchého Úsměvy z historie pražské zoo, která právě vychází v nakladatelství Ikar.
V okolí Gočárových domů bude připraven dobový doprovodný program – děti i dospělé potěší loutkové divadlo či dobové hry jako káča, chůdy, obruč aj.

Ve 14.30 hodin proběhne oslava narozenin klisny koně Převalského – Hary. Návštěvníci se dozví o významu koně Převalského v historii Zoo Praha a o aktivitách vedoucích k záchraně tohoto druhu. Hlavním gratulantem se stane Zora Jandová a Pavel Zedníček.

Parkoviště zoologické zahrady pojmou zhruba 850 aut.
Parkoviště:
severní vchod – 120 aut (mimo sezonu nutné zakoupit parkovací lístek u pokladny, pomocí jeho čárového kódu se Vám otevře závora na parkoviště)
pod zámkem (hlavní vchod) – 130 aut
jižní vchod – 600 aut + parkoviště u lávky na Císařský ostrov – především pro autobusy
Příjezd je ulicí Sádky a je vyznačen dopravními značkami. Příchod návštěvníků ze zájezdových autobusů je po nábřeží ulicí Povltavskou
Parkoviště není hlídané, pouze placené. Nenechávejte si v automobilech žádné cennosti!
Cena parkovného na jeden den: osobní automobil 100,- Kč, autobus 300,- Kč 

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.