Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Dopravní podnik Praha dostal na konferenci ISSS ocenění za jízdenky
Na konferenci Internet ve státní správě vybrala odborná porota službu využití mobilu k nákupu jízdenky pro jízdu MHD v Praze k ocenění Český zavináč. Služba byla zavedena v listopadu 2007 a denně ji využívá okolo 19.000 cestujících. Na konferenci ISSS se dále jednalo o využívání internetu ve státní správě dnes i o tom, co můžeme očekávat v blízké budoucnosti. Konference ISSS 2008 proběhla za velké účasti zástupců krajů, měst, obcí a také firem, které se věnují poskytování služeb veřejné správě prostřednictvím internetu. Z programového jednání letošního ročníku je zřejmé, že se internet stal platným pomocníkem na úřadech v městech i v malých obcích. Stále je však mnoho oblastí, kde je potřeba nalézt propojení informačních systémů a současně zajistit jejich bezpečnost. Jednotlivá města i regiony přijely na konferenci představit své novinky, nejčastěji internetové stránky věnované propagaci kraje a turistice. S vlastní koncepcí využívání informačních technologií v kraji se prezentoval kraj Vysočina, kde je podporována metropolitní síť v krajském městě i obcí v regionu a velká pozornost je věnovaná podpoře složek integrovaného záchranného systému. Spolupráce v této oblasti se projevila i při řešení mimořádné situace vzniklé při hromadné dopravní nehodě na D1.

Konference ISSS 2008 se stala opět místem, kde se prezentovaly realizované projekty a současně se ukázaly další směry k využití internetu. Internet je pro pracovníky státní správy skutečně dobrým pomocníkem a především má budoucnost! Služby předávané internetovou formou budou stále častější a stanou se běžnou součástí i odborných pracovišť.

Ocenění Český zavináč je  jen jednou z několika cen, které na konference ISSS 2008 rozdávaly. V soutěži o webovské stránky měst získalo nejvyšší ohodnocení město Jihlava, na druhém místě se umístilo Znojmo a třetí místo získala Ostrava.

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.