Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

V Království železnic je postavena nová část modelového kolejiště
Za účasti hejtmanky Ústeckého kraje byl ve čtvrtek 14. ledna 2010 zpřístupněn veřejnosti model kraje s kolejištěm a s řadou krajských dominant.  

Železniční model kraje o rozloze 54 m2 má 200 metrů kolejí, 2000 figurek, 2000 stromků,  200 lampiček a 150 nejrůznějších staveb a zajímavých míst z regionu. Najdou se zde nádraží v Ústí, Mostě a v Děčíně, povrchový lom u Bíliny, hora Říp v měřítku 1.220, hrad Střekov i autodrom v Mostě. Samostatnou vlečku má kamenolom a vlastní depo společnosti ČD Cargo. Kvůli přehlednosti jsou jednotlivé úseky zkráceny a odděleny zalesněnými hřebeny. Řeka Labe a stejně tak všechny vodní toky plní funkci servisní. Servisní pracovník po nich může přecházet a provádět práce spojené s provozem a údržbou modelu.  Při stavbě kolejiště bylo využito profilové kolejivo Fleischmann s podložím a koleje jsou po celé délce zaštěrkovány skutečným štěrkem. Na silnicích se pohybují vozidla Faller Car Systému. Automobilové křižovatky jsou ovládány speciálními a digitálně ovládanými „vyhybkami“. Provoz šech automobilů je ovládán počítačem. Provozní pracovník má z velína díky kamerovému systému přehled o všech situacích na kolejišti. Realizace zprovozněné části si vyžádala 18 000 hodin práce železničních modelářů. 

V červenci 2009 jsme zveřejnili článek o otevření expozice a  jak je vidět, největší železniční model v ČR se postupně rozrůstá. Na stavbě denně pracuje tým šesti lidí.

Království železnic najdete v komplexu Anděl City na Praze 5 a vchod je z ulice Stroupežnického. Doprava – stanice metra Anděl. Více o vstupném a provozní době na www.kralovstvi-zeleznic.cz

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.