Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Pod Vltavou se bude razit kolektor
Pod dnem řeky ve hloubce 18 – 24 metrů povede nový kolektor souběžně s Hlávkovým mostem. Razit se bude důlní technologií a dokončení stavby je plánováno na rok 2012.

 Celková délka nového kolektoru bude 415 metrů, výška šest metrů a téměř 4,5 metru široký. Budou zde uloženy veškeré sítě, které jsou dosud  uložené v Hlávkově mostu včetně vodovodu a plynovodu. Tunel se čtyřmi přístupovými šachtami bude na napojen na kolektory vedené pod nábřežními komunikacemi.

Kolektor pod Vltavou není jedinou plánovanou stavbou tohoto druhu. I v dalších letech se bude pokračovat s rozšiřováním kolektorové sítě.

V letech 2011 -2013 se plánuje budování kolektoru Revoluční – Dlouhá.

V letech 2014 – 2016  se plánuje  prodloužení kolektoru Vodičkova pod ulici Jungmannova – Lazarská  až pod Perlovu ulici a na Uhelný trh, kde se napojí na trasu Centrum.

Síť kolektorů spravuje společnost Kolektory Praha a v některých podzemních kolektorech jsou prováděné prohlídky pro veřejnost. Prohlídky v podzemí Prahy jsou stále populárnější a patří mezi nabídku prožitkové turistiky v Praze. Seznámení s pražským podzemím láká obyvatele Prahy i zahraniční turisty. Více o prohlídkách ZDE. Související článek z uvedení do provozu kolektoru Vodičkova 12/2007.

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.