Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Stará Boleslav přivítá papeže Benedikta XVI.
Připravují se dopravní opatření týkající se zajištění mše na Proboštské louce na okraji Staré Boleslavi. Více informací a FOTO v článku.Mše se uskuteční 28.září 2009 a očekává se návštěva několika desítek tisíc účastníků.  Kapacita louky se odhaduje až na 120 000 osob. Pódium pro papeže bude členěno do tří výškových poloh. Stavět se bude přibližně 14 dní před akcí. Dopraví omezení se dotknou především komunikací ve Staré Boleslavi a na R10. Příprava zajištění dopravy návštěvníků počítá se zřízením obsluhovaných odstavných parkovišť pro osobní vozy a autobusy, odkud bude možné dojít na místo slavnostní mše. Veřejná doprava z Prahy, ze stanic metra Černý Most a Letňany, bude v den slavnosti zabezpečena nepřetržitým provozem mimořádných linek. V jednání je posílení železničních spojů.

Centrum města bude uzavřeno pro veškerou dopravu a uzavírka se bude týkat také Mělnické silnice.

Proboštská louka leží západně od okraje města Stará Boleslav vedle Proboštského jezera. Od města vede k Proboštskému jezeru cesta, na které bude z části položen asfaltový povrch a bude sloužit jako dopravní spojení pro organizátory. Cesta dál pokračuje k jezeru a je lemována nově vysazenou Alejí prvňáčků. Ve Staré Boleslavi je upravené náměstí před radnicí i v okolí církevních staveb. Na fotografiích je vidět Alej prvňáčků u Proboštské louky, náměstí s radnicí, kostel sv.Klimenta s basilikou sv. Václava, kostel Nanebevzetí Panny Marie.

 

 

 

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.