Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

České dráhy vypravují speciální spoje
V souvislosti s návštěvou papeže Benedikta XVI. připravují České dráhy sedm speciálních rychlíků, speciální kyvadlové vlaky a posiluje vlakové spoje.

 Na brněnskou mši v neděli 27.9.2009 vypravují České dráhy mimořádné rychlíky z Pardubic, Jihlavy a Žďáru nad Sázavou(dva spoje). Spojení s Bojkovic, Slavičína, Veselí nad Moravou a Třebíče zajistí mimořádné spěšné a osobní vlaky. Mezi brněnským hlavním nádražím a nádražím ve Slatině bude zavedena kyvadlová vlaková doprava elektrickou jednotkou.

Na mši ve Staré Boleslavi pojede mimořádný vlak z Českých Budějovic po trase Tábor, Praha hl.nádraží a Lysou nad Labem. Mezi Kolínem, Nymburkem a Starou Boleslaví pojede celkem 5 mimořádně  vypravených vlaků.

Automobilová dopravamost přes Labe je uzavřen a do Staré Boleslavi není průjezd od Brandýsa nad Labem. Do Staré Boleslavi bude zákaz vjezdu. Parkoviště automobilů bude na ploše u výjezdu od R10.

Z Prahy bude zajištěna autobusová kyvadlová doprava ze stanic metra Černý Most a Letňany.

Zajímavosti o návštěvě papeže:

V Brně mají  přichystané dary. Oficiálním darem Jihomoravského kraje bude socha Václava od řezbáře Jiřího Netíka. Jiří Netík byl u příležitosti výstavy svých betlémů v Římě pozván na osobní audienci k papežovi. Osobním hejtmanovým darem bude obraz Pálavy od Stanislava Sedláčka a láhev unikátního certifikovaného jihomoravského vína Edelspitz 1884, vyrobeného z hroznů tří bílých odrůd.

 

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.