Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Bude v příštím roce jezdit v Ústí nad Labem lanovka na Větruši?
Lanová dráha vedoucí ze střechy dokončovaného obchodního objektu v centru Ústí nad Labem by měla v budoucnosti spojovat centrum města s lokalitou Větruše. FOTO v článku.

Žádost o dotaci na realizaci projektu byla podána Úřad Regionální rady regionu soudržnost koncem července 2009. Projekt propojení lanovkou je součástí IPRM CENTRUM a jako takový byl dlouhodobě projednáván. Podle předpokládaných plánů bude nejprve vybudována horní stanice dráhy a prostory dolní stanice budou vybaveny vnitřním zařízením. V závěru bude upraven terén horní stanice a provedeny sadové úpravy.

Ústí nad Labem - centrum - pohled z Větruše Ústí nad Labem - pohled z mostu E.Beneše na Větruši

Celkové náklady projektu se odhadují na 79 068 271 Kč a dotace by měla činit 61 460 630 Kč. Předpokládaný termín zahájení realizace projektu je 15.10.2009 a dokončení 30.6.2010.

Co se od realizace lanové dráhy očekává? Zlepšení dopravní dostupnosti atraktivní rekreační lokality Větruše. Zvýšení hodnoty městského centra a posílení turistické atraktivity města. Posílení vlivu na podnikatelské prostředí a pomoc při tvorbě nových pracovních míst.

Fotografie zachycují právě dokončovaný objekt obchodního centra a vyhlídku Větruši s restaurací, která byla po rekonstrukci otevřena 14.9.2009

Související článek – V Ústí vyrůstá nové obchodní centrum..

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.