Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Tank opět míří na Národní muzeum
Tank „zaparkovaný“ na chodníku je součástí výstavy, která probíhá v Národním muzeu až do 30. září 2008. Část výstavy je umístěna přímo před budovou a navozuje atmosféru na ulicích Prahy v srpnu 1968. FOTO v článku.Prostor doplňuje plakátovací plocha s plakáty a letáky i novinový stánek. Trvalou připomínkou tragických událostí je pomník Jana Palacha a Jana Zajíce zabudovaný přímo do povrchu chodníka. 

Národní muzeum v Praze 21.8.2008 - tank před Národním muzeem v Praze

Výstava pokračuje v budově Národního muzea a obsahuje také autentické předměty z pozůstalosti Jana Palacha a Alexandra Dubčeka. Fotografováno 21.8.2008 v 19.00 hodin.

Památník J.Palacha

Pomník Jana Palacha a Jana Zajíce je umístěn několik metrů před kašnou v místě, kde se Jan Palach dne 16.1.1969 na znamení nesouhlasu s nástupem normalizace upálil. Poloha mosazného kříže naznačuje směr, kterým Jan Palach běžel. Pomník byl odhalen 16.1.2000. Autoři pomníku – výtvarnice  Barbora Veselá a architekti Čestmír Houska a Jiří Veselý.

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.