Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Dopravní zajímavosti z evropského města kultury
Zájemci o návštěvu zajímavého města Liverpool, které je v letošním roce ozdobeno titulem Evropské město kultury, mohou využít několik variant dopravního spojení a při návštěvě se podívat na starý otočný most. FOTO v článku.Pro zájemce je během roku připraveno množství kulturních akcí. Celoroční kulturní program spojený s titulem Evropské město kultury 2008 zahájilo představením ve dnech 10. – 11. ledna 2008. Mimo výstavy a koncerty pořádá město také závod lodí ve dnech 18. – 21. července 2008.

Dopravní spojení :

Vlakem z Londýna na nádraží Liverpool Lime Street station trvá přibližně 2,5 hodiny. Nádraží bylo postaveno jako konečná stanice uvedeno do provozu v roce 1836. V dalších letech bylo nádraží prodlouženo a zastřešeno. V současné době si příjezdová hala zachovala velmi střídmá charakter a vytváří tak zajímavý kontrast k současným vlakovým soupravám.

Liverpool Lime Street station

 

Liverpoolské letiště leží nedaleko města a nemá s Prahou přímé spojení. Letiště bylo v roce 2001 přejmenováno na Liverpool John Lennon Airport.

Příjezd autem a parkování . V centru města jsou jako v mnoha velkých městech Evropy parkovací zóny a je možné parkovat pouze na vyhražených parkovištích. Pro návštěvníky Albertova doku a Námořního muzea je připraveno několik placených parkovišť. Více o parkování na stránkách města. 

Albertův dok – stojí každopádně za návštěvu. Jedná se o první uzavřený dok postavený z nehořlavého materiálu a první stavba ve velké Británii postavená z litiny, cihel a kamene. Při vjezdu do doku je ocelový otáčivý most, který postavil pan Jesse Hartley v roce 1843 a nově byl rekonstruován v roce 1984.

Hartley bridge Hartley bridge

Stavba Albertova doku prošla v 80. letech 20. století rekonstrukcí. V části doku sídlí Merseyside Maritime Museum a zajímavé jsou zajímavé obchody i restaurace.

 

 

 

 

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.