Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Probíhá rekonstrukce Památníku na Vítkově.
Od 22. května 2007 probíhají práce spojené s rekonstrukcí Národního památníku na Vítkově, který je výrazným objektem na vrchu Vítkově v Městské části Praha 3. Po dokončení rekonstrukce se počítá i s variantou pravidelného dopravního spojení. FOTO v článku.

Národní památník na Vítkově získalo do správy Národní muzeum v roce 2001. V dalších letech proběhlo několik kulturních akcí, které se snažily přilákat zájem veřejnosti, a současně se uvažovalo o odpovídajícím využití celého objektu. Fotografie současného stavu.

Památník - pohled z jihozápadu Památník - pohled z jihovýchodu

Současná rekonstrukce má podzemní a první nadzemní část objektu upravit jako komlex moderní muzejní expozice “ Křižovatky české a československé státnosti ve 20. století“. Druhé nadzemní podlaží bude vyhrazeno pro pořádání kulturních akcí ( přednášky, semináře, výstavy, divadelní představení). Prostor se doplní o nově vybudovanou kavárna a muzejní prodejnu.

Plánovaná nástavba s kavárnou.

 Zpřístupněna bude i část střechy s unikátním vyhlídkou. V budoucnosti by se měl Památník stát součástí „ Muzejní míle „, kterou bude tvořit – muzejní komplex na Václavském náměstí, Železniční muzeum v prostorách Masarykova nádraží a Vojenský historický ústav. V rámci budování “ Nového spojení“ dojde k revitalizaci okolního parku a tak se zlepší dostupnost vrchu Vítkova.

Dopravní spojení! V současné době vede k Památníku komunikace, která umožní dopravu autobusy až k Památníku v době pořádaní akcí. Pro pěší vycházku je dobrý přístup z ulic ze Žižkova a k Památníku je možné projet od křižovatky Ohrada i na kole. Před Památníkem je prostor pro parkování – využívaný dosud při jednotlivých akcích.

Doprava po dokončení rekonstrukce? Počítá s oživením dopravy. Vzhledem k lokalitě se nabízí jako nejvhodnější doprava minibusy s ekologickým pohonem. Parkoviště před Památníkem by mělo být v provozu!

Projekt rekonstrukce: arch. Tomáš Šantavý

Zhotovitel stavby: Sdružení pro rekonstrukci Památníku – spol. Hochtief a Gemma Art.

Termín stavby: 22. května 2007 – říjen 2009

 

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.