Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Praha našla nová jména pro ulice.
Milovníci díla Jaroslava Foglara najdou ulici Na Stínadlech v Praze 1 a výběr mnoha dalších jmen nezapřel u navrhovatelů slabost pro hudební skladatele a zpěváky. FOTO v článku.

V Praze 9 – katastrální území Čakovice jsou nové ulice:

Marie Podvalové (sopranistka ND), Marty Krásové  (mezzosopranistka ND), Hakenova (basista ND), Blachutova (tenorista ND)

V Praze 10 – katastrální území Uhříněves

Vlasty Průchové (jazzová zpěvačka), Hulanova (jazzový basista a skladatel), Karla Zicha (zpěvák, skladatel, hudebník), Ingrišova (hudební skladatel) 

Další jména ulic jsou z vesmírné inspiraceMerkurova, Plutova, Uranova, Sluneční, Měsíční, Venušina, Saturnova

A několik tradičních jmen – Nové náměstí a Ke kříži

Jména známých osobností najdeme nově i v dalších obvodech Prahy.

V Praze 4 na katastrálním území Michle je ulice Tigridova (novinář, politik) a na katastrálním území Libuš je ulice Brunelova ( britský konstruktér a podnikatel).

Také nové názvy ulic na obvodě Prahy 5  jsou inspirované osobností – Wiesenthalova ( rakouský aktivista) a Kakosova ( člen továrního sboru hasičů ve Waltrovce, který zahynul při hašení požáru 1944) a další dvě jména  vychází ze starého místního pojmenováníZa Fořtem a Na Rovném a podle charakteru ulice – Dělená.

Také na obvodě Prahy 8 na katastrálním území Březiněves jsou dvě ulice s novými jmény, která byla inspirována historií – ulice Johanitská ( řád Johanitů vlastnil obec po roce 1159) a Petráčkova ( Jan Petráček z Vokounštejna vlastnil obec začátkem 17. století).

 Ulice Na Stínadlech  – vychází severozápadním směrem z Haštalského náměstí mezi Anežskou a Haštalskou a vstupuje do ulice U obecního dvora.

Foto od Anežské ulice.

Na Stínadlech - pohled od Anežské ulice

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.