Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Kamerové systémy pomáhají monitorovat provoz na komunikacích i veřejná prostranství.
Kamerové dohlížecí systémy se stávají pomocníkem při monitorování a řešení dopravních situací i při kontrole rizikových oblastí. Dobré zkušenosti mají v Českých Budějovicích a kamery začínají pomáhat i v Tanvaldu.V Českých Budějovicích je využíváno celkem 22 kamer ve zkušebním provozu od prosince 2006. Sledováno je Náměstí Přemysla Otakara II, Senovážné náměstí, Mariánské náměstí, prostory před nádražím a několik dopravních křižovatek. Statické kamery sledují provoz na komunikacích při výjezdu na Písek, Český Krumlov i Prahu. Město obdrželo na dohlížecí kamerový systém dotaci z Ministerstva vnitra ČR v rámci prevence kriminality ve výši 1,9 miliónů korun a celý systém stál 13,7 miliónů korun.

V Tanvaldu  byl zahájen zkušební provoz kamerového dohlížecího systému v listopadu 2006. Jedna kamera sleduje situaci u kruhového objezdu a zachycuje i část výpadovky na Jablonec. Druhá kamera zachycuje situaci u křižovatky Koruna. V letošním roce pokračuje instalace v dalších oblastech a do projektu se zapojí Smržovka, Desná a Kořenov. Projekt v Tanvaldu je v současné době svým rozsahem a členitostí terénu v České republice jedinečný.

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.