Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Biblibusy jezdí v Praze a v Madridu mají Bibliometro
Městská knihovna v Praze přiváží čtenářům knihy do vybraných lokalit na území města Prahy. V Madridu jsou miniknihovny Bibliometra postavené přímo ve stanicích metra. FOTO v článku.Tři pojízdné knihovny MK Praha mají své trasy a pravidelné zastávky. V současné době jezdí jako bibliobusy dva speciálně upravené autobusy, které byly v  90. letech upraveny z autobusů Karosa. Poslední bibliobus jezdí od 31.8.2004  a jedná se o nákladní vůz IVECO se skříňovou nástavbou upravenou jako knihovna, který má o zvedací plošinu a umožňuje bezbariérový přístup čtenářům na invalidním vozíku. Pojízdné knihovny začaly jezdit za čtenáři v Praze už v roce 1939. během války tato služba zanikla a byla obnovena až v roce 1949. Přehled tras a stanic je k nahlédnutí ZDE.

Madrid - Bibliometro Madrid - Bibliometro

V Madridu jsou pro vášnivé čtenáře  připravené malé miniknihovny Bibliometra na nově vybudovaných stanicích metra. Opravdu nejde o prodejny, knihy jsou evidované a pro registrované čtenáře k zapůjčení. Bibliometro je forma neobvyklého vybavení stanice metra s cílem nabídnout cestujícím klidnou zábavu v době cestování. Pravda je, že v madridském metru uvidíte velké množství cestujících zabraných do čtení knížky.  

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.