Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

V Jihočeském kraji se rozšíří počet hraničních přechodů.
Na svém posledním zasedání Rady Jihočeského kraje se jednalo o možnosti zřízení dalších 11 hraničních přechodů s Rakouskem a Německem. Čtyři navrhované přechody by měly být na komunikacích silničních a železničních, ostatní zvniknou v místech stávajích turistických stezek.

Rada kraje také žádá o rozšíření  statutu současného přechodu Chlum u Třeboně – Schlag i pro motorová vozidla do 3,5 tuny.

Současný provoz v Chlumu u Třeboně je pro pěší, cyklisty a jezdce na koních. V období od 1.4. – 31.10. od 6.00 do 22.00 hod.  Od 1.11. do 31.3. od 7.00 do 22.00 hod.

Celkem je v současné době na jihočeské hranici 30 přechodů s různým rozsahem povoleného užívání. Nově navržená místa  jsou zvětšiny přístupná po stávajích komunikacích a cestách, pouze u předpokládaného silničního přechodu v Českých Velenicích bude potřeba obnovit silnici na české i rakouské straně. Mezi Českými Velenicemi a Gm“undem by podle stanoviska Jihočeského kraje mohly být v provozu dva silniční přechody .

V plánu jsou i dva železniční přechody, které však budou vyžadovat vybudování drážního tělesa i úpravy železničních stanic. Jedná se o železniční přechod Slavonice – Gilgenberk a přechod Nové Údolí – Haidm“uhle.

Ke zvýšení prostupnosti česko – rakouské hranice by měly pomoci další plánované přechody v místech turistických stezek. Jedná se o hraniční stezky u mezníků :

Pohoří na Šumavě – Karlstift

Stříbrné Hutě  – Joachimsthal

Zlatá Ktiš – Schwarzau

Františkov – Litschau

Perlšák – Rottal

Artoleč – Hirschenschlag

Maříž – Rudolz

Od rozšířením množství hraničních přechodů si  Jihočeský kraj slibuje i rozšíření zájmu o turisticky  zajímavá místa v kraji.

Celkový přehled o hraničních přechodech v ČR:

(  silniční, železniční , turistické stezky –  včetně uvedení provozní doby a způsobu provozu )

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.