Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Sníh komplikuje nejen dopravu na silnicích .
Hejtmani Jihočeského kraje a kraje Vysočina musí řešit situace, kterou způsobuje velké množství nově napadlého sněhu. V Jihočeském kraji již pomáhají od pátku 10.2.2006 s odklízením sněhu vojáci.  Dodatek informací z neděle 12.2.2006 – 11.45 hod. je v hlavním článku. V Jihočeském kraji  se zkomplikovala situace již v pátek v oblasti obcí Stožec, Přední Výtoň a Borová Lada. Hejtman kraje požádal proto o pomoc s odklízením sněhu jindřichohradecký záchranný prapor Armády ČR. Vývoj situace je trvale sledovaný a Správa a údržba silnic Jihočeského kraje  operativně přesunuje techniku do oblastí, kde je situace nejkomplikovanější.

 

Dodatek z 12.2.2006 – 11.45 – stav na dálnicích a silnicích ČR – komunikace jsou udržované – sjízdné.  V Jeseníkách napadlo 15 cm nového sněhu. Ve vyšších polohách se doporučuje zvýšená opatrnost a především  zimní vybavení!! Na Šumavě se silnice  136 nedoporučuje pro jízdu kamionů. 

Krizový štáb kraje Vysočina  jednal především o nebezpečí zátěže sněhové pokrývky na rovných střechách. Krizový štáb důrazně upozornil starosty obcí s rozšířenou působností na nutnost realizace zabezpečení a kontrolu rovných střech. Krizový štáb dále doporučuje všem vlastníkům a provozovatelům objektů pro shromažďování  většího počtu osob ( zimní stadiony, kulturní domy, výrobní haly apod.) a důsledně zvážit možnost dočasného uzavření objektu  do doby odklizení sněhu  nebo do doby kontrolu statikem. Dále doporučuje zabezpečit tato místa výstražnými cedulemi a omezením vstupu do objektu. Krajský hasičský záchranný sbor nadále provádí na vytipovaných objektech kontroly. Hejtman kraje Vysočina Miloš Vystrčil dále informoval : “  Pokud starostové využijí služby statika, pak náklady spojené s jeho prací uhradí kraj Vysočina. “

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.