Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Proběhlo II. setkání provozovatelů jihočeských stanic turistiky na koních.
Ve středu 18.ledna 2006 proběhlo jednání pracovní skupiny , která se podílí na projektu Jihočeského kraje – “ Turistika na koních“.  Tento projekt byl jedním z prvních, který se v Jihočeském kraji realizuje s dotací EU.

Projekt “ Turistika na koních “ byl zahájen v roce 2004 a letošním roce by se po nově vyznačených stezkách měli vydat první hypoturisté. Novou formu turistiky přijal do svých řad Český klub turistů a to má velký vliv na způsob značení tras. V současné době je označeno již cca 150 km tras a po odeznění zimy se bude pokračovat. Hypotrasy v Jihočeském kraji budou navazovat na vedení tras v Pferderegionu Nordwald Dolního Rakouska. V letošním roce budou také otevřeny hraniční přechody, které budou pro jezdce na koních. Už nyní se však můžete podívat na mapu 86 stanic, které poskytují v Jihočeském kraji služby pro jezdce na koních. Vytištěna je také série pohlednic pro milovníky koníčků.

Základní informace pro zájemce o tento druh turistiky:

1. Turistiku na koních můžete provozovat na vlastním koni  při respektování základních pravidel chování na stezkách. Cestovat může jezdec sám dle vlastního tempa a volby po vyznačené trase a využít služby stanic. Cestovat je možné i s průvodcem a na dohodnuté trase .

2. Cestovat můžete i na koních půjčených. Jízda však je jen pro jezdce, kteří mají zažité základy ježdění a pak mohou putovat pod vedením zkušeného průvodce.

Turistika na koních – hypoturistika – zaujala ! Svědčí o tom zájem návštěvníků turistických veletrhů, kde se turistika na koních představuje.

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.