Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Kapsářům se líbí v podchodech u stanic metra v centru Prahy.
Na pravidelném jednání pracovní skupiny , která se od počátku ledna tohoto roku schází rámci projektu “ Bezpečná Praha“, byla v pondělí 23.1.2006 projednávaná situace na Václavském náměstí.

V současné době se kapsáři ( barevný kolorit našeho hlavního města) přesunuli do podchodů metra a to zejména na stanici Můstek. Také v prostředcích městské hromadné dopravy se kapsářům líbí. To by se mělo postupně změnit. Městská policie by měla sledovat vytipované tramvajové linky a metro.

Dalším tématem pravidelných jednání zástupců bezpečnostních složek města bude bezpečnost  nočních spojů městské hromadné dopravy .

Pro návštěvníky centra Prahy platí stále doporučení. Noste důležité doklady a peníze ukryté v náprsní tašce.  Při placení si všímejte okolí . Kapsáři si své oběti předem tipují, pracují rádi ve skupinkách a využívají moment překvapení.  Oblíbené jsou skupinky smíšené, mohou být i s dětmi, které kolem oběti vytvoří “ pracovní prostředí“ – odvedou pozornost, na něco se zeptají, je to prakticky stále stejný a lety ověřený scénář. Kapsáře asi hned tak nezničíme! Můžeme jim alespoň znesnadnit jejich “ práci“.

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.