Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Švýcarské motorové vozy budou jezdit na tratích dvou krajů.
Vítězem výběrového řízení ČD pro nákup motorových vozů pro kraj Vysočina a Liberecký kraj je firma Stadler Pankow GmbH, člen skupiny švýcarské společnosti Stadler Rail. FOTO v článku.

Do konce roku 2012 by mělo jezdit 17 motorových jednotek na Vysočině a 16 bude jezdit na tratích v Libereckém kraji. Nové vozy budou nabízet přibližně 70 míst k sezení, ve voze může být vytvořen univerzální prostor pro přepravu velkých zavazadel ( kočárky, lyže, kola atp.). Vozy jsou vybaveny klimatizací a bezbariérovými toaletami s uzavřeným systémem. Vozidlo Regio – Shuttle RS1 je jednodílné nízkopodlažní vozidlo s diesel-mechanickým přenosem výkonu. Pohon zajišťují dva naftové motory, které odpovídají emisním normám stupeň IIIB.

Regio Shuttle RS1

Na Vysočině budou vozy jezdit na tratích z Havlíčkova Brodu do Křižanova, přes Jihlavu do Počátek-Žirovnice nebo Světlé nad Sázavou a na trati z Jihlavy do Třebíče. Objem zakázky pro Vysočinu je ve výši 898 mil. Kč a příspěvek EU bude 200 mil. Kč.

V Libereckém kraji budou motorové vozy jezdit na tratích z Liberce do Frýdlantu v Čechách a přes Tanvald do Harrachova. Objem zakázky pro Liberecký kraj je 878 mil. Kč a příspěvek z EU bude přibližně ve výši 300 mil. Kč.

Informace o společnosti Stadler Rail Group: Jedná se o společnost, která má výrobní kapacity v Německu, Švýcarsku, Polsku, Maďarsku a v Alžíru. V oblasti železniční dopravu je společnost známá prodejem vozů GTW a patrové jednotky DOSTO. Pro městskou hromadnou dopravu vyrábí vozidla  Variobahn a nově vyvinutá vozidla Tango. Více o produktech firmy na stránkách Stadler.

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.
Rozhovor s Lubomírem Smékalem na Kritiky.cz
Rozhovor s Lubomírem Smékalem