Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Ve Středočeském kraji byly dány do provozu další Regionovy
Modernizované motorové vlaky, které mají bezbariérovou úpravu, nasazují České dráhy na tratích ve všech krajích. V průběhu září a října byly zařazeny do rakovnického depa dvě dvouvozové a jedna třívozová souprava.

Vlaky budou nasazeny na trati z Prahy do Rakovníka a z Kladna do Kralup nad Vltavou. V tomto týdnu přibude další dvouvozová souprava, která bude jezdit z Rakovníka do Chomutova. Tak se stávající počet souprav Regionova v  rakovnickém depu zvýší na deset. Soupravy  z rakovnického depa nacházejí využití na tratích Středočeského i Ústeckého kraje. Od prosince s uvedením nového jízdního řádu pojedou Regionovy na spěšných vlacích na sever do Ústeckého kraje z Lužné u Rakovníka do Žatce, Chomutova  a Jirkova i na středočeských spojích z Rakovníka přes Kladno na pražské Masarykovo nádraží. O sobotách a nedělích je plánováno nasazení souprav na trati Praha – Rakovník.

Regionova je modernizovaný dvouvozový nebo třívozový motorový vlak, který má částečně bezbariérovou úpravu, speciálně upravené WC pro vozíčkáře a informační texty jsou doplněné o verzi v Brailově písmu. Součástí interiéru je prostor pro přepravu kočárků , invalidních vozíků a jízdních kol.

České dráhy nasazují modernizované motorové vozy v rámci dlouhodobého plánu obnovy vozového parku. Úprava dvouvozové soupravy stojí České dráhy 21 milionů korun a třívozová souprava ještě o 16 milionů více.

Předchozí články

Regionoa začala jezdit i v Praze

Nové vlaky ČD…

Videozáznam  v sekci kolejová vozidla

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.
Rozhovor s Lubomírem Smékalem na Kritiky.cz
Rozhovor s Lubomírem Smékalem