Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

V Bulharsku budou jezdit trolejbusy vyrobené v Plzni
Společnost Škoda Electric uzavřela další významný exportní kontrakt na trolejbusy. Jedná se celkově o sto vozidel za 1,2 miliardy korun. Zakázku zastřešuje bulharské město Burgas, ale trolejbusy budou v rámci kontraktu dodány rovněž do Varny, Stare Zagory a Plevenu. Nové trolejbusy budou vybaveny pomocným diesel-agregátem určeným pro jízdu i mimo trakční vedení. Významnou úsporu elektrické energie a snížení nákladů na údržbu zajišťuje asynchronní trakční motor a mikroprocesorově řízený napěťový střídač s možností rekuperace.  Zvýšení komfortu pro cestující přináší výkonná klimatizace a moderní audiovizuální systém.

 „Naše společnost uspěla na bulharském trhu jen nedlouho poté, co došlo k podpisu kontraktu na dodávku padesáti vozidel pro hlavní město země Sofii. V rámci nové zakázky ovšem vyrobíme vozidla typu Škoda 26 Tr. Pro Burgas je určeno 22 kusů, pro Pleven 40 kusů, pro Varnu 30 kusů a 8 kusů půjde do Stare Zagory,“ říká Karel Majer, ředitel divize Trolejbusy společnosti Škoda Electric .

 „Škoda Electric uzavřela během letošního léta už čtyři významné exportní kontrakty na trolejbusy. České trolejbusy budou tedy k vidění nejen v Bulharsku, ale také v Lotyšsku a na Slovensku. Celkově se nám podařilo uzavřít nové kontrakty na trolejbusy za celkem 5,4 miliardy korun a to považuji za historický úspěch. V souvislosti s tím také rozšiřujeme a modernizujeme náš výrobní závod na trolejbusy v Plzni a budeme nabírat nové zaměstnance“ doplňuje Jaromír Šilhánek, generální ředitel Škody Electric.

Škoda Electric je dnes největším evropským výrobcem trolejbusů. Dodává je například do maďarského Szegedu, uzbeckého města Urgenč nebo italského Říma.  Za dobu existence trolejbusové výroby dodala Škodovka vozy nejen do Evropy, ale i Asie nebo severní Ameriky.  

Zdroj: Škoda Transportation

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.