Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Na frankfurtském autosalónu 2015 se předvedla nová jednokolka
vozítko UNI-CUB β Honda

vozítko UNI-CUB β Honda

Japonská automobilka Honda Motor Co. představila ve čtvrtek 17.9.2015 na tiskové konferenci elektrické osobní „vozítko“ UNI-CUB β . Během veletrhu si mohou vozítko také vyzkoušet návštěvníci veletrhu za asistence hostesek. Jednokolka ve tvaru čísla osm se řídí pohybem těla vpřed či vzad a může jet rychlostí až šest kilometrů v hodině, což odpovídá rychlé chůzi. Přístroj váží méně než deset kilo, vysoký je 65 centimetrů a na plné nabití lithium-iontové baterie je schopen jet hodinu.

Vozítko je vybaveno technologií řízení rovnováhy a systémem všesměrového hnacího kola (Honda Omni Traction Drive System). Tyto technologie byly vyvinuty společností Honda v rámci průkopnického výzkumu humanoidních robotů. Výsledkem tohoto výzkumu a vývoje je nejvyvinutější humanoidní robot na světě – ASIMO.

Prezident Hondy Takanobu Ito uvedl, že přístroj je pouze návrhem a firma zatím nemá žádné plány pro jeho prodej, nápady na jeho využití, ani nestanovila jeho cenu. Protože je lehký a malý, lze ho použít i uvnitř v bytě, a mohl by se tak případně hodit pro starší generaci, která bude mít pohybové problémy.

Foto: Melies s.r.o.

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.