Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Vancouver přivítá v květnu odborníky na tunely.
V kanadském městě se v termínu 14. – 20. května 2010 uskuteční World Tunnel kongres 2010 a účastníci této akce si budou moci prohlédnout i nové dopravní stavby vybudované v souvislosti s konáním zimní olympiády 2010.

Byl zde vybodovaný dopravní systém o délce 15 km včetně 2,2 km dlouhých tunelů. Vancouver je relativně mladé město (125 let) a první železniční tunel zde byl postaven v roce 1980. V rámci letošního světového tunelářského kongresu se budou moci účastníci seznámit s ukázkami  nových technologií a projekty ražených tunelů v Kanadě a USA. Souběžně s kongresem proběhne i valné shromáždění organizace ITA. Tunelářský kongres provází také výstava firem, které se dodavatelsky podílejí na přípravě projektů výstavbě i samotném zajištění provozu tunelů. Seznam letošních vystavovatelů je na stránkách ZDE. Pro účastníky kongresu i valného shromáždění je připraveno několik výletů během konání akce a pořadatel  nabízí i několik nabídek na prodloužení pobytu v Kanadě. U lákavých nabídek nechybí ani sdělení o poplatcích.

Další informace o registraci a kongresových poplatcích najdete na stránkách pořadatele. Tunelářský kongres se konal také u nás a v roce 2007 měli účastníci možnost prohlédnout si dopravní stavby v Praze – viz. článek.

Příští World Tunnel kongres se bude konat v Helsinkách v termín 21. – 26.května 2011.

ITA – organizace byla založena v roce 1974 a v současné době sdružuje 55 států a 280 společností. Česká tunelářská asociace vydává časopis Tunel a zajišťuje odborné akce.

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.
Rozhovor s Lubomírem Smékalem na Kritiky.cz
Rozhovor s Lubomírem Smékalem