Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Bratislava připravuje pravidla pro parkování ve městě
Dnes by mělo hlavní město Slovenska schválit novou parkovací politiku, o které bude jednat vedení města. Jedná se o všeobecně závazné nařízení, které budou uplatňovat jednotlivé městské části. O jednotném systému parkování  se v Bratislavě jedná již dva roky. Vznikla potřeba regulovat parkování zpoplatněním parkovacích míst a umožnit parkování především obyvatele Bratislavy s trvalým pobytem. Nová parkovací politika se bude řídit třemi principy – musí mít jednoduchá a srozumitelná pravidla, pravidla musí být jednotná v celém městě a musí zohledňovat obyvatele města. Přednost v parkování v celém městě bude mít rezident, který bude upřednostněn zejména v  městské části kde má trvalé bydliště. Za vydání rezidentské parkovací karty zaplatí rezident ročně 30 eur a za kartu na každé další auto určuje dokument úhradu až do výšky 100-násobku základní ceny.

Nerezident bude platit v celém městě za parkování do 2 eur za hodinu parkování. Obyvatel Bratislavy by měl v jiné městské části mít 50 % slevu. Problémy s touto slevou má Městská část Staré Město, protože sem dojíždí nejvíce obyvatel města do práce.. Další problém mají obyvatelé města, kteří nemají v Bratislavě trvalý pobyt. Pro řidiče, kteří do města jezdí za prací, bude město zřizovat záchytná parkoviště s navazující MHD. Do systému parkovací politiky se zapojí nejdříve čtyři největší městské části – Petržalka, Ružinov, Staré a Nové Město.

Dnes se jedná o dvou dokumentech. Změnou statutu se vytvoří legislativní rámec pro přenesení části působnosti z hlavního města na městské části. Bratislava vymezila úseky místních komunikací pro parkování, určila maximální částky úhrad, způsob placení a způsob průkaznosti zaplacení úhrady. Příjmy z úhrad a pokut se budu přerozdělovat v poměru 25% město a 75 % pro městské části.

 Zdroj: Bratislava

Další články z IZDoprava.cz

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.
Filmová cena Český lev má novou podobu
Filmová cena Český lev má novou podobu