Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Kraj se domluvil s Vysokým Mýtem na dobudování Muzea českého karosářství
Radní Pardubického kraje ve čtvrtek 13.10.2016 na svém posledním zasedání podepsali memorandum o spolupráci při dobudování a provozování Muzea českého karosářství.  Zatím Rada kraje projednala a odsouhlasila posílení rozpočtu Regionálního muzea o 185 tisíc korun na zpracování architektonické studie. Další částka na vybudování expozice je připravena v rozpočtu kraje na rok 2017. Vše by mělo být hotovo do začátku letní turistické sezóny.

Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě vlastní například kompletně renovovaný elegantní kabriolet Aero 50 Dynamik z roku 1940. Na světě zbyly již jen dva exempláře. Mezi další výrobky slavné karosárny ve sbírkách muzea patří například landauer, mylord, skútr, dětské šlapací autíčko, část skutečného kluzáku Skaut-Standart či limuzína Tatra 52. Ty všechny budou vystaveny v nové expozici Muzea českého karosářství, na kterou Pardubický kraj pozve návštěvníky do Vysokého Mýta na začátku příštího léta.

„Město vlastní ideální prostory ve zrekonstruované budově soudu a vězení na náměstí Přemysla Otakara II. a příspěvková organizace kraje, Regionální muzeum Vysoké Mýto, zase disponuje řadou cenných exponátů. Zejména však odborné zázemí, které je v Regionálním muzeu, nás vedlo k tomu, že právě muzeum postaví novou expozici, kterou pak v upravených městských prostorách bude také provozovat. Kvůli tomu se do funkce ředitele muzea vrací od listopadu na částečný úvazek poslanec Jiří Junek, který je na historii firmy Sodomka a na místní karosářskou tradici velký expert,“ uvedl hejtman Martin Netolický.(Zdroj: PK)

Muzea českého karosářství  mohlo být vybudováno díky dotaci EU, kterou město Vysoké Mýto získalo  v roce 2011 Díky finanční podpoře bylo možné uskutečnit rekonstrukci a následné komplexní využití budov bývalého soudu a vězení na náměstí Přemysla Otakara II. Muzeum má dvě stálé expozice a část prostoru je věnováno aktuální výstavě. Stálou expozici tvoří České karosářství a Karosářství ve Vysokém Mýtě.

Provozní doba muzea (platí celoročně)

všední dny (po – pá):     8:30 – 17:00

víkendy a svátky:            10:00 – 17:00

Více informací o muzeu na stránkách http://www.muzeumkarosarstvi.cz/muzeum

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.