Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Městská policie testuje elektromobily BMW i3
Dva automobily BMW s elektrickým pohonem převzali  začátkem dubna do testovacího provozu ostravští strážníci od primátora Tomáše Macury a zástupců společnosti BMW. Vozy bude mít Městská policie Ostrava k dispozici do 10. října anebo do najetí šesti tisíc kilometrů. Oba automobily jsou v tradičních barvách ostravské městské policie. Společnosti BMW Vertriebs GmbH zapůjčila vozy v rámci projektu „BMW i3 ve službách policie“. Jedno auto využijí strážníci z úseku prevence a propagace, druhé zamíří k operativnímu oddílu. Tyto elektromobily představí strážníci veřejnosti na Dni Země, Dni Policie, XX. mezinárodním setkání jízdních policií a Dnech NATO. Kromě této zápůjčky získala Ostrava již dříve dotaci ve výši 2,2 milionu korun z Národního programu životního prostředí na nákup 24 ekologických automobilů, z toho bude 18 aut s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG) a 6 elektromobilů. Z celkového počtu 24 vozů je 17 automobilů na CNG určeno právě pro městskou policii.

Celkově bylo v rámci projektu „BMW i3 ve službách policie “ rozděleno 11 vozidel, z toho tři vozy pro PČR v Praze, dvě auta pro ostravskou městskou policii a dále po jednom vozidle pro strážníky v Brně, Plzni, Zlíně, Pardubicích, Písku a Českých Budějovicích.

V Praze mají policisté k dispozici dva elektromobily verze BMW i3 BEV 94 Ah se zvětšeným akumulátorem a reálným odjezdem až 200 km a jeden hybridní elektromobil BMW i3 REX s dojezdem až 350 km. Všechna tato vozidla disponují bohatou výbavou a veškerým příslušenstvím, jako je nabíjecí kabel, ale i karta Charge Now s bezplatným tarifem. Všechny tři elektromobily budou sloužit policistům v Praze, kteří je s ohledem na šetrnost vůči životnímu prostředí využijí zejména v parcích a jiných přírodních oblastech v Praze 6 a 7, jako je například Šárecké údolí, Stromovka, Vrchlického sady a podobně. V případě potřeby ale vozidla poslouží také při velkých bezpečnostních opatření v historickém centru metropole.

Více informací o vozech na http://www.bmw.cz/cs/all-models/bmw-i/i3/2016/dojezd-nabijeni.htmlíce

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.
Rozhovor s Lubomírem Smékalem na Kritiky.cz
Rozhovor s Lubomírem Smékalem