Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Městská část Praha 3 plánuje provoz elektrobusové linky
Rada městské části Praha 3 vzala na svém říjnovém jednání vědomí odbornou studii s názvem Postup zavedení nové autobusové linky na Praze 3. Linka bude spojovat dolní Žižkov s oblastí Vinohrad.

Letos na jaře byl schválen Zastupitelstvem MČ Praha 3 koncept Smart City vypracovaný ve spolupráci s UCEEB ČVUT v Praze. V souladu s tímto projektem už začala Praha 3 konat. Zástupkyně starostky Lucie Vítkovská předložila dne 5. října 2016 na jednání RMČ Prahy 3 návrh usnesení s názvem Příprava na zavedení nové autobusové linky na Praze 3. RMČ tento návrh vzala na vědomí a plně jej podporuje.

Zástupkyně starostky Lucie Vítkovská svůj návrh komentuje: „Chceme naplňovat potenciál smart technologií konkrétními činy pro zlepšení života našich občanů. Udělat nyní viditelný krok přechodu města k elektromobilitě je žádoucí a příkladem by měly být právě prostředky hromadné dopravy. O realizaci studie nyní začínám jednat s organizací ROPID.“

Zavedením nové dopravní linky by mělo dojít ke zlepšení dopravní obslužnosti a tím i dostupnosti některých částí Prahy 3. Ocení jej pak především osoby starší a méně pohyblivé nebo rodiče s malými dětmi.

Budeme sledovat, jak se podaří projekt realizovat a zda bude plánovaná linka využívaná. Zatím vypadá vše slibně.

Zdroj: Praha 3

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.