Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Eurovia CS podepsala smlouvu na výstavbu jednoho z posledních úseků dálnice D1 Prešov západ – Prešov jih
Slavnostním podpisem smlouvy dnes odstartovala výstavba jihozápadního obchvatu města Prešov. Téměř osmikilometrový úsek dálnice D1 bude vybudovaný do roku 2021. Postaví jej sdružení firem pod vedením Skupiny EUROVIA CS za 9,6 mld. korun (356 mil. EUR). Objednavatelem projektu je Národná diaľničná spoločnosť.

Město Prešov je důležitou dopravní křižovatkou. Nejvyšší dopravní význam zde mají silnice I/18 ve směru východ – západ a silnice I/68 ve směru sever – jih. V současné době probíhá veškerý objem dopravy po komunikacích města Prešov, což má velký vliv na jeho životní prostředí. Město Prešov v současné době nemá vybudované komunikace nadřazené dopravní infrastruktury situované mimo zastavěné území města. Součástí této nadřazené infrastruktury je dálnice D1 a rychlostní silnice R4.

Takřka 8 km dlouhý úsek dálnice D1 procházející kolem města Prešov se začne stavět začátkem léta 2017 a hotový by měl být v roce 2021. Na trase nové D1 vznikne i 2,2 km dlouhý tunel, 18 mostů a více než 6 km protihlukových stěn. Vybudován bude kruhový objezd pro plynulé napojení dopravy

na komunikaci I/18 a II/546 do Prešova. Dále budou realizovány rozsáhlé inženýrské sítě a úpravy potoka Vydumanec. Kromě toho vysadí zhotovitel v rámci rekultivace krajiny také 58 000 ks keříků a přibližně 500 ks stromků.

Zhotovitelem stavby je sdružení firem EUROVIA SK, EUROVIA CS, Doprastav, Metrostav, Metrostav Slovakia

Zdroj: Eurovia

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.