Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Na Slovensku zahájili stavbu nového úseku D1
Slavnostním poklepáním základního kamene zahájili 24. listopadu 2016 stavbu nového úseku dálnice D1 na východním Slovensku, mezi obcemi Budimír a Bidovce. Slavnostního aktu se zúčastnili slovenský ministr dopravy, výstavby a regionálního rozvoje Arpád Érsek, generální ředitel Národní dálniční společnosti Juraj Valent a statutární ředitel Skanska Česká republika a Slovensko Michal Jurka.

Prodloužení dálnice D1 u Košic přijde na 5,3 miliardy korun. Stavba 14,4 kilometrů dlouhého úseku mezi Budimírem a Bidovci, včetně dalšího 1,1 kilometru rychlostních silnic (R2/R4), bude financována z Evropského fondu pro regionální rozvoj, Operačního programu Integrovaná infraštruktúra 2014-2020 a ze slovenského státního rozpočtu. Obsahuje celkem 23 mostů, čtyři nadjezdy a protihlukové stěny. Nejdelší most přes řeku Torysa bude 542 metrů dlouhý. Předpokládaný termín dokončení je plánován na prosinec 2019.

Projekt D1 Budimír – Bidovce je součástí základního komunikačního systému Slovenské republiky a je přímým pokračování dálnice v úseku Prešov – Košice směrem na Michalovce. Stavba se zároveň po dobudovaní rychlostní komunikace R2/R4 stane součástí východního obchvatu Košic a dokončený úsek propojí dálnici D1 s rychlostní komunikací R4 směrem na Miškolc.

 

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.