Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

V Ostravě testují systém eCall
Evropské organizace ERTICO a ETSI pořádají ve dnech 9. – 13. listopadu 2015 v Ostravě v pořadí již čtvrtý eCall Testfest workshop, který je zaměřen na testování interoperability systému eCall. Tato událost nepřipravena ve spolupráci se společností VÍTKOVICE IT SOLUTIONS a.s., Ministerstvem dopravy, Ministerstvem vnitra a Hasičským záchranným sborem České republiky.

Týdenní workshop je primárně určen pro dodavatele palubních jednotek systému eCall a technických řešení pro příjem tísňového volání (PSAP). Účastníci workshopu budou mít možnost otestovat interoperabilitu svých implementací se všemi ostatními výrobci palubních jednotek systému eCall a technických řešení pro centra tísňového volání Auta si sama zavolají o pomoc

Rozsáhlý evropský test systému eCall, který dokáže včas přivolat pomoc k havarovanému vozidlu a zvýší tak šance na záchranu lidí i majetku, se poprvé rozběhl v České republice. Od 11. do 13. listopadu se odborníci na informatiku, zástupci automobilek a záchranáři pokoušejí v Dolní oblasti Vítkovice ověřit, jak budou umět auta kdekoli v EU sama zavolat po nehodě na tísňovou linku 112. Setkání se nazývá eCall TESTFEST. Za město se akce účastní náměstek primátora Ivo Hařovský.

Test má celoevropský význam, protože v roce 2018 budou muset být všechny vozy v Evropské unii vybaveny zařízením tísňového volání eCall, které v případě nehody automaticky vyrozumí záchranné složky. Cílem testu je ověřit funkčnost vyvinutých systémů, které mají ročně zachránit tisíce lidských životů, a současně o projektu eCall informovat veřejnost.

Poprvé se konal eCall TESTFEST v Nuneatonu ve Velké Británii, poté v německém Essenu a potřetí ve Vigo ve Španělsku. Do TESTFESTu v Ostravě se zapojilo zhruba 100 účastníků – výrobci vozidel, vozidlových jednotek a center tísňového volání, zástupci záchranných složek, hasičů atd. Účastníci akce získají informace o aktuálních možnostech i výhled do budoucnosti.

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.
Rozhovor s Lubomírem Smékalem na Kritiky.cz
Rozhovor s Lubomírem Smékalem