Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Nové radary budou kontrolovat řidiče v Praze.
Že se radary na měření rychlostí začínají ve větší míře využívat jako preventivní opatření na městských komunikacích jsme již psali.  Tentokrát  projednala a schválila na svém prvním jednání začátkem května 2006 Městská rada Prahy nákup dvaceti radarů pro měření rychlosti. .Radary o celkové hodnotě 37 milionů korun budou rozmístěny na vybraných rizikových komunikacích a údaje ze zařízení bude zpracovávat městská policie. Umístění radarů je plánováno na delších úsecích s předpokladem snížení rychlosti dopravního toku. Deset radarů bude sloužit pro měření bodové a uplatní se v rizikových místech, zejména v okolí škol. Evidované přestupky bydou sloužit  městské policii k vymáhání pokut.

Město Praha investovalo v přechozích letech do bezpečnostních opatření  více než 30 milionů ročně. Největší pozornost byla věnována úpravám přechodů. Vedle úprav komunikací podporuje hl.město Praha každý rok také projekty a programy dopravní výchovy dětí a mládeže na školách a dětských dopravních hřištích částkou 1,5 milionu korun.

Seznam ulic s plánovaným umístěním radarů: Vinohradská, Poděbradská, Starokolínská, Korunní, Jižní spojka, Mírové hnutí, Vídeňská, Ul.5. května, Strakonická, Podolské nábřeží, Slezská, Plzeňská, Bělohorská, Evropská, Podbabská, Kamýcká, Koněvova, Ústecká

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.
Filmová cena Český lev má novou podobu
Filmová cena Český lev má novou podobu