Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Soutěž Cesty městy má své vítěze
Do celostátní soutěže projektů zklidňování dopravy se v letošním roce přihlásilo 43 účastníků. Ocenění získala města Litomyšl, Mariánské Lázně a Plzeň. Zvláštní ceny obdržely Bílovec, Blansko a Kadaň.

I když vítězstvím získala Litomyšl  a Plzeň 85 tisíc korun a Mariánské Lázně 100 tisíc korun, je finanční odměna vzhledem k nákladům minimální. Důležitější však je, že realizované projekty se dostávají do popředí a prezentují se tak vhodná a moderní řešení komunikací a veřejného prostoru.

Litomyšl získala ocenění za řešení dvou okružních křižovatek. Mariánské Lázně získaly ocenění za celkovou rekonstrukci Hlavní ulice, nejfrekventovanější komunikace ve městě.  Kvalitní rekonstrukcí komunikací v městské části Slovany se pochlubila   Plzeň. Více informací o všech přihlášených dopravních řešeních najdou zájemci na stránkách www.nadacepartnerstvi.cz/cestymesty

Soutěž Cesty městy pořádá Nadace Partnerství od roku 2002. Největší zájem o účast v soutěži mají letos i v předchozích letech zájemci z Moravskoslezského kraje. V Letošním roce se jednalo o 21 projektů. Nejnižší zájem o účast projevují obce a města z Královehradeckého kraje a z Prahy. Podle účasti v soutěži však není možné hodnotit kvalitu staveb ani množství dokončených staveb v krajích a městech.

Organizátorům soutěže Cesty městy je dobré opět poděkovat za prezentaci i hodnocení zúčastněných projektů, které se mohou stát inspirací tam, kde se o úpravách komunikací se zaměřením na zklidnění dopravy a bezpečnost všech účastníků silničního provozu teprve uvažuje.  

Pro zástupce z obcí, stavební  i projekční firmy nabízíme naše stránky pro prezentaci projektů, které se podařilo realizovat a nebyly přihlášené do žádné soutěže. Uvítáme fotografie a stručný popis nebo tip na reportáž. Posílejte na adresu izdoprava@izdoprava.cz

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.