Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Výlet parním vlakem z Lužné u Rakovníka k Berounce




Návštěvníci muzea obdivují nejvíce parní lokomotivy, kterých v muzeu  je více než třicet. Jedná se o exponáty z různých období železničního provozu, od malých lokálkových lokomotiv z přelomu devatenáctého a dvacátého století až po nejvýkonnější stroje. K pravidelným akcím patří také historické jízdy. Počátkem letošního července  vyjede historická souprava  z ČD Muzea v Lužné u Rakovníka k Berounce, na Křivoklát a do Berouna.  Ve čtvrtek 5. 7. 2018 pojede vlak tažený lokomotivou Kremák a 28. 7.2018  lokomotivou Papoušek.

 

 

 

Jízdní řád a ceník jízdného na trase Lužná u Rakovníka – Beroun a zpět

Tam       Stanice                                Zpět

11:43     Lužná u Rakovníka          17:59

12:30     Rakovník                             17:48

12:39     Lašovice                              17:10

12:47     Městečko u Křivoklátu  16:56

12:51     Křivoklát                              16:52

12:55     Roztoky u Křivoklátu      16:47

13:08     Zbečno                                16:36

13:13     Račice nad Berounkou  16:31

13:18     Žloukovice                          16:27

13:25     Nižbor                                  16:21

13:31     Hýskov                                 16:15

13:40     Beroun                                16:06

Jednosměrné jízdné :

Lužná u Rakovníka až Městečko u Křivoklátu – Beroun 140 Kč, děti 6 až 15 let 90 Kč

Jednosměrné Křivoklát – Beroun 70 Kč, děti 6 až 15 let 40 Kč

děti do 6 let zdarma (bez nároku na místo k sezení), přeprava kočárku a kol zdarma

Předprodej jízdenek ve všech pokladnách v síti ČD a doprodej ve vlaku.

Zdroj: ČD MUZEUM

Foto: B.Borová

 

Další články z IZDoprava.cz

  •  Parní vlak pojede z Lužné u Rakovníka do Nižboru24. července 2012 Parní vlak pojede z Lužné u Rakovníka do Nižboru  Železniční muzeum Českých drah připravilo na sobotu 28. července 2012 prázdninovou jízdu historickým vlakem z Lužné u Rakovníka do Nižboru a zpět. Soupravu sestavenou z historických vozů […]
  • Speciální parní vlak vyjede na Křivoklát a do Železničního muzea8. srpna 2013 Speciální parní vlak vyjede na Křivoklát a do Železničního muzea Lokomotivou 475.196 „Šlechtična“ ze slovenské výtopny Vrútky pojede na tradiční letní akci Křivořezání na hradě Křivoklát v sobotu 10. Srpna 2013. Ve vlakové soupravě budou řazené […]
  • V Lužné u Rakovníka proběhne První parní víkend22. dubna 2015 V Lužné u Rakovníka proběhne První parní víkend Ve dnech  16. nebo 17. května pojede zvláštní vlak do železničního muzea v Lužné u Rakovníka! Zájemci se také mohou svézt parním vlakem z Lužné do Stochova a zpět. V čele vlaku pojede […]
  • Výlet parním vlakem na Audienci Karla I. v Brandýse nad Labem24. dubna 2012 Výlet parním vlakem na Audienci Karla I. v Brandýse nad Labem Brandýské slavnosti se uskuteční dne 28.dubna 2012 v Brandýse nad Labem a v rámci těchto oslav pojede zvláštní parní vlak tažený lokomotivou Šlechtična z nádraží Praha Braník. V soupravě […]
  • Parním vlakem z muzea do muzea 30. srpna 2012 Parním vlakem z muzea do muzea V sobotu 8.9.2012 vyjede z Muzea ČD v Lužné u Rakovníka parní vlak tažený parní lokomotivou 477.043 a názvem “Papoušek“ a cílovou stanicí je depozitář NTM v Chomutově. Depozitář kolejové […]
  • Parním vlakem do Mutějovic15. srpna 2012 Parním vlakem do Mutějovic Železniční muzeum v Lužné u Rakovníka připravilo pro zájemce na sobotu 25.srpna 2012  nostalgickou jízdu vlaku s historickými vozy a parní lokomotivou“Kremák“ do Mutějovic. Odjezd z Lužné […]
  • První parní víkend v Muzeu ČD2. května 2012 První parní víkend v Muzeu ČD Železniční muzeum  Lužná u Rakovníka zve zájemce na první parní víkend dne 12.-13.května 2012. Pro milovníky železnice je v letošním roce připraveno několik víkendových akcí, na které […]
  • Den železnice v Bohumíně nabídne i noční vlakovou show19. září 2017 Den železnice v Bohumíně nabídne i noční vlakovou show Den železnice oslaví České dráhy v sobotu 23.9.2017 v Bohumíně. Program začíná v 10:00 hodin v areálu depa kolejových vozidel (DKV) v Bohumíně, kde bude vystaveno více jak třiceti […]
  • Železniční depozitář Národního technického muzea se otevře pro veřejnost30. srpna 2013 Železniční depozitář Národního technického muzea se otevře pro veřejnost Na sobotu 31. srpna připravily České dráhy jízdu parního vlaku taženého lokomotiva 477.043 „Papoušek“  z Lužné u Rakovníka do Chomutova a zpět. V Chomutově je mimořádně otevřen železniční […]
  • Do Rožnova pod Radhoštěm pojede parní vlak23. března 2016 Do Rožnova pod Radhoštěm pojede parní vlak Historický vlak ČD tažený parní lokomotivou Matěj vyjede v sobotu 26. března 2016 z Valašského Meziříčí na tradiční oslavy Velikonoc do Rožnova pod Radhoštěm. Slavnostní program začíná […]
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.