Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

V Praze začnou jezdit opět trolejbusy
Postupné testování elektrobusů a trolejbusů v pražské hromadné dopravě se posouvá do další fáze. Po vyhotovení téměř kilometr dlouhého trolejového vedení zbývá již jediné, vyzkoušet tuto trasu novými vozidly. V neděli 15. října 2017 dostane veřejnost (přibližně od 9.30 hodin) příležitost seznámit se s novým elektrobusem SOR NS12 a trolejbusem SOR TNB 12.  Prosecká ulice, na které byla vystavěna trolejbusová trať, tak bude hostit slavnostní akci, která bude zároveň i připomínkou ukončení provozu pražských trolejbusů, jejichž provoz byl ukončen k 16. říjnu 1972 – tedy před 45 lety.

Dopravní podnik v rámci zkušebního provozu testuje elektrobusy již od roku 2010. Posledním otestovaným vozem se stal elektrobus SOR EBN 11, který na lince číslo 163, respektive 213, najezdil v pravidelném provozu přibližně 140 tisíc kilometrů, což z něj dělá jeden z nejúspěšnějších elektrobusových projektů i v rámci evropského měřítka.

Fanoušci pražské hromadné dopravy se mohou těšit i na přítomnost historického trolejbusu Tatra T400 (evidenční číslo 431), typického představitele téměř 36letého provozu trolejbusů na území hlavního města Prahy, který je již od roku 1972 ve sbírce Muzea MHD v pražských Střešovicích.

Tento vůz (s nápisy „Trolejbusy se loučí s Prahou, Praha se loučí s “ a „Dnes jezdíme naposledy“) zajel 16. října 1972 po půlnoci  do vozovny Smíchov, čímž byl na dlouho dobu ukončen provoz trolejbusů v Praze. Pověstnou třešničkou na dortu bude i účast řidiče, který odřídil tuto poslední jízdu, Oto Drozda.

Zdroj: DP Praha

 

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.