Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Jak probíhá stávka dopravců?
Jaké jsou aktuální informace? V České Lípě mají problémy s dopravou ! Řidiči firmy BusLine  stávkují . Podle informací vedení firmy BusLine v 8:47 hod  vyjely linky č. 203, 205.

Stav v Olomouckém kraj a okolí: Dnešní stávka části řidičů ve veřejné linkové dopravě se dotýká cestujících na Šumpersku a Jesenicku. V těchto částech Olomouckého kraje dnes nevyjely autobusy příměstské dopravy. Společnost ARRIVA MORAVA a.s.  se  omlouvá cestující, protože  řidiči na Šumpersku, Jesenicku, v Mohelnici a v Zábřehu skutečně vstoupili dnes ráno do avizované stávky. V těchto oblastech dnes ráno nevyjely regionální autobusy. Podařilo se nám zajistit aspoň částečný provoz MHD v Šumperku a také dálkové spoje z Jeseníku do Olomouce, Ostravy a do Prahy nebo z Šumperku a Mohelnice do Ostravy. Tyto dálkové autobusy budou mimořádně zastavovat i v menších obcích na své trase, aby je mohli cestující využít.

Pavla Struhalová, ředitelka společnosti Arriva Morava: „Od odborářů máme informace, že všechny spoje Arrivy v Moravskoslezském kraji pojedou v době stávky bez omezení. Dopravu zajišťujeme na Bruntálsku, Krnovsku, v Ostravě a jejím okolí, na Novojičínsku a Třinecku. V Olomouckém kraji pojedou bez omezení spoje v Olomouci, na Litovelsku, Uničovsku, v Hranicích a v Přerově. Na Šumpersku, Jesenicku, v Mohelnici a v Zábřehu se chce ke stávce podle odborářů připojit celkem 181 řidičů z 291. Ani přes opakované výzvy nám Odborový svaz dopravy v daných oblastech neoznámil, kteří řidiči konkrétně vyjedou a kteří ne. Situaci tak budeme nejspíš muset řešit až ve čtvrtek ráno operativně a až ve čtvrtek ráno se dozvíme, které spoje pojedou. V rámci městské hromadné dopravy v Šumperku pojedou autobusy v omezeném rozsahu.“

Dálkové linky z Jesenicka a Šumperska pojedou takto:

linka Jeseník – Praha č. 950101 pojede mimo spoje č. 1 a č. 4 bez omezení,

linka Jeseník – Ostrava č. 950110 pojede bez omezení,

linka Jeseník – Olomouc – Brno č. 950107 pojede bez omezení,

linka Jeseník – Olomouc – Přerov č. 950104 pojede bez omezení,

linka Šumperk – Ostrava č. 930201 pojede bez omezení,

linka Mohelnice – Ostrava č. 930455 pojede bez omezení.

 

Většinou se však jezdí a vedení dopravních podniků a vedení dopravních společností na svých internetových stránkách cestující informují o situaci!

Vedení společnosti Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou, a. s. oznamuje svým zákazníkům, že ve čtvrtek 6.4.2017 je zajištěna doprava MHD v Liberci a v Jablonci nad Nisou bez OMEZENÍ.

Řidiči Dopravního podniku města Ústí nad Labem a.s. se NEPŘIPOJUJÍ.k plánované stávce, která se bude konat 6. 4. 2017.

Řidiči ČSAD autobusy Plzeň se ke stávce nepřipojí a veškerá doprava zajišťovaná společností ČSAD autobusy Plzeň a.s. probíhá ve čtvrtek 6. dubna 2017 bez omezení.

Linky Integrovaného dopravního systému  Moravskoslezského kraje, Dopravního podniku Ostrava  SAD Vsetín jsou v provozu.

 

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.