Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Pražský novoroční ohňostroj 2017 a související dopravní opatření
Podle rozhodnutí Rady hl. m. Prahy ze dne 13.12.2016 se vítězem výběrového řízení na dodavatele novoročního ohňostroje stala společnost Makalu Fireworks. Název jejího ohňostroje zní Praha – dynamická a jeho cena je 999 999 Kč bez DPH. Celý ohňostroj bude trvat 10 minut 47 vteřin a bude obsahovat 4795 pyrotechnických výstřelů a 236 různých efektů. Odpálen bude v neděli 1. ledna 2017 v 18.00 hodin z Letenských sadů z prostoru Pražského metronomu. Nejlépe pozorovatelný bude ve směru od Dvořákova nábřeží, Pařížské ulice, Mánesova, Čechova a Štefánikova mostu. Viditelný bude i z Letenské pláně, kde je v současné době kluziště titulu Praha Evropské hlavní město sportu.

Dopravní opatření

Tradiční novoroční ohňostroj rozzáří Prahu v 18.00 hodin. Pro automobilovou dopravu budou 1. ledna 2017 od 16 do 18.30 hodin uzavřeny tyto komunikace: Dvořákovo nábř. v úseku Štefánikův most – nám. Jana Palacha, nábř. Edvarda Beneše v úseku Klárov – Štefánikův most, Čechův most, Mánesův most, Štefánikův most, most Legií Pařížská v úseku ul. Bílkova – nám. Curieových, 17.listopadu v úseku nám. Jana Palacha – nám. Curieových

Provoz MHD

Provoz tramvají (Mánesův a Čechův most, pravobřežní komunikace od Národního divadla po náměstí Curieových) bude přerušen v 17:30 hodin. Tramvajová doprava na dalších komunikacích – Štefánikův most a most Legií bude řízena operativně podle situace ve spolupráci s Policií ČR. Doporučujeme cestujícím nespoléhat na tramvaje a využívat metro.

Městská policie bude zajišťovat prostor u metronomu na Letné, odkud bude ohňostroj odpálen, a to jak v době příprav (od dopoledních hodin 31. 12.), tak i v jeho průběhu, a poté až do dopoledních hodin 2. ledna. Pražská záchranka bude mít přímo na Letné dvě sanitky a jednu na nábř. Edvarda Beneše, stejně budou umístěny požární automobily hasičů a na Vltavě opět čluny Policie ČR, Městské policie a také vodní záchranné služby Českého červeného kříže.

Zdroj: MHMP

Další články z IZDoprava.cz

Komentáře:

X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.