Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

V Pardubicích probíhá dopravní průzkum
Ve dnech 10. – 12. 11. 2015 proběhne na síti MHD směrový dopravní průzkum formou anketního průzkumu cestujících. Osoby pověřené prováděním anketního průzkumu budou ve vozidlech a na zastávkách oslovovat cestující. Výstupy poslouží k analýze přepravní poptávky cestujících.

Průzkum provádí Dopravní podnik města Pardubic, který realizuje od července letošního roku rozsáhlý projekt na optimalizaci MHD na území města Pardubic a přilehlém okolí.

Hlavním cílem projektu je posouzení současného stavu MHD a návrh řešení, které bude vycházet ze zjištění zatížení stávající sítě MHD, zjištění přepravní poptávky cestujících včetně směrových vztahů, analýzy koordinace jednotlivých linek a návaznosti s ostatními dopravci.

Na základě těchto zjištění bude navržena optimalizace sítě MHD zahrnující komplexní řešení v oblastech trasování linek, nastavení časových poloh a intervalů provozu včetně návazností a přestupních vazeb mezi jednotlivými linkami MHD. Zároveň bude prověřena vhodnost současného tarifu a ověřena možnost zavedení tarifu přestupního.

Od července probíhala na všech linkách MHD Pardubice první část průzkumu na zjištění zatížení sítě MHD. Na všech vypravených spojích je přímo ve vozidlech v každé zastávce evidován obrat cestujících. Obraty cestujících jsou zjišťovány v pracovní dny, ve dnech pracovního klidu a o prázdninách.

Zdroj: DPMP

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.