Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

V Lužné u Rakovníka proběhne První parní víkend




Ve dnech  16. nebo 17. května pojede zvláštní vlak do železničního muzea v Lužné u Rakovníka! Zájemci se také mohou svézt parním vlakem z Lužné do Stochova a zpět. V čele vlaku pojede Kremák 534.0323. Ve Stochově si cestující mohou prohlédnout salonek T. G. M. ve staniční budově.

Po oba víkendové dny pojede z Prahy do Lužné u Rakovníka a zpět zvláštní historický vlak s lokomotivou Papoušek 477.043.

V Lužné u Rakovníka budou vystaveny historické lokomotivy, vagony a drážní techniku ve vnitřní i venkovní expozici. Největším lákadlem letošního prvního parního víkendu v Lužné bude nově opravená lokomotiva T 499.0002 (Kyklop). 

Jízdní řády (16. a 17. května 2015):

 Tam   Stanice   Zpět
  odj. 8:09  Praha Masarykovo n.  příj. 16:41
  8:18  Praha-Bubny 16:31
  8:26  Praha-Dejvice 16:24
  8:39  Praha-Veleslavín 16:14
  8:56  Hostivice 16:05
  9:17  Kladno 15:44
  9:34  Stochov 15:26
  9:48  Nové Strašecí 15:15
  9:56  Řevničov 15:06
 příj. 10:05  Lužná u Rakovníka  odj. 14:55

 

Tam   Stanice  Zpět 
 odj. 12:29  Lužná u Rakovníka  příj. 13:58
 12:44  Řevničov  13:45
 12:53  Nové Strašecí  13:33
 příj. 13:03  Stochov  odj. 13:22

Zdroj: CD

Další články z IZDoprava.cz

  • První parní víkend v Muzeu ČD2. května 2012 První parní víkend v Muzeu ČD Železniční muzeum  Lužná u Rakovníka zve zájemce na první parní víkend dne 12.-13.května 2012. Pro milovníky železnice je v letošním roce připraveno několik víkendových akcí, na které […]
  • Speciální parní vlak vyjede na Křivoklát a do Železničního muzea8. srpna 2013 Speciální parní vlak vyjede na Křivoklát a do Železničního muzea Lokomotivou 475.196 „Šlechtična“ ze slovenské výtopny Vrútky pojede na tradiční letní akci Křivořezání na hradě Křivoklát v sobotu 10. Srpna 2013. Ve vlakové soupravě budou řazené […]
  •  Parní vlak pojede z Lužné u Rakovníka do Nižboru24. července 2012 Parní vlak pojede z Lužné u Rakovníka do Nižboru  Železniční muzeum Českých drah připravilo na sobotu 28. července 2012 prázdninovou jízdu historickým vlakem z Lužné u Rakovníka do Nižboru a zpět. Soupravu sestavenou z historických vozů […]
  • Parním vlakem z muzea do muzea 30. srpna 2012 Parním vlakem z muzea do muzea V sobotu 8.9.2012 vyjede z Muzea ČD v Lužné u Rakovníka parní vlak tažený parní lokomotivou 477.043 a názvem “Papoušek“ a cílovou stanicí je depozitář NTM v Chomutově. Depozitář kolejové […]
  • Železniční muzeum v Lužné u Rakovníka zahajuje sezónu6. května 2013 Železniční muzeum v Lužné u Rakovníka zahajuje sezónu O víkendu 11. a 12.května 2013 se koná v železničním muzeu první akce, která je věnována prezentaci historické železniční techniky. Pro zájemce je připraven program i vyjížďka […]
  • Parním vlakem do Mutějovic15. srpna 2012 Parním vlakem do Mutějovic Železniční muzeum v Lužné u Rakovníka připravilo pro zájemce na sobotu 25.srpna 2012  nostalgickou jízdu vlaku s historickými vozy a parní lokomotivou“Kremák“ do Mutějovic. Odjezd z Lužné […]
  • Parní vlak dorazí do Slavonic15. srpna 2014 Parní vlak dorazí do Slavonic V neděli 17. srpna 2014 se v rámci Léta s párou uskuteční jízda historického parního vlaku z Telče do Slavonic. Vlak vyjede z Telče v 9:30 a do Slavonic přijede v 10:58. Od 11:00 do 13:30 […]
  • Oslavy historie dopravy v Českém Brodě7. září 2015 Oslavy historie dopravy v Českém Brodě V sobotu 12. září 2015 oslaví v Českém Brodě a okolí dvě významná dopravní výročí – 170 let železnice mezi Prahou a Českým Brodem a také 15 let od zaintegrování autobusových linek na […]
  • Historický vlak pojede z Lužné u Rakovníka do Zbečna23. července 2014 Historický vlak pojede z Lužné u Rakovníka do Zbečna Železniční muzeum Českých drah připravilo na tuto sobotu 26. července prázdninovou jízdu historickým vlakem z Lužné u Rakovníka do Zbečna a zpět. Soupravu sestavenou z historických vozů 2. […]
  • Na Císařský den v Kadani pojede Císařský vlak 1. srpna 2014 Na Císařský den v Kadani pojede Císařský vlak V sobotu 23. srpna 2014 se v Kadani koná tradiční historická slavnost Císařský den – jako vzpomínka na příjezd římského císaře a českého krále Karla IV., který město navštívil v roce 1367. […]

Komentáře:

X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.