Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

HolKa si za první měsíc provozu stala populární mezi pejskaři
Nový přívoz, který dle návrhů veřejnosti dostal jméno HolKa (HolešoviceKarlín), již měsíc brázdí vody Vltavy. Za tu dobu po trase Holešovice – Štvanice – Karlín plulo 6965 pasažérů. Obrovský zájem je i o venčení psů na Štvanici. Do dnešního dne jich bylo přepraveno 1015, což je rekord mezi pražskými přívozy.

Podle Pražské paroplavební společnosti, která přívoz provozuje, je HolKa z hlediska přepravy psů jednoznačně nejvytíženějším přívozem v Praze. Značný zájem je také o spojení mezi oběma vltavskými břehy. Nejvíce pasažérů přívoz přepraví odpoledne od 14 do 18 hodin.

Přívoz P7 je velmi oblíbený. Denně jej využije 200 až 400 osob, čímž se nyní řadí na pozici třetího nejvyužívanějšího přívozu PID. Podle průzkumu, který jsme realizovali koncem srpna, jej 78 % pasažérů využívá v rámci volného času, což se ovšem nyní po prázdninách může změnit,“ řekl ředitel organizace ROPID Petr Tomčík.

Podle dopravního průzkumu organizace ROPID na sklonku prázdnin přívozem cestovalo do práce 15 % pasažérů, 6 % jej využívalo po cestě na jídlo či na nákup. Z průzkumu dále vyplynulo, že 50 % cestujících při své cestě využilo pouze přívozu, 43 % cestujících na jednom břehu navázalo dalším prostředkem MHD, 6 % využilo hromadné dopravy na obou březích.

HolKa má již také svou vlastní stránku na Facebooku: www.facebook.com/privozP7

Zdroj: ROPID

 

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.