Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

V Písku mají nové podzemní kontejnery.
Od 4. května 2010 mohou obyvatelé města využívat pro tříděný odpad podzemní kontejnery na dalších dvou stanovištích v historickém centru města. Jedno stanoviště je v městské památkové zóně v Jungmanově ulici u obchodního domu LUNA a druhé na Alšově náměstí. Město chce  na zbudování šesti podzemních kontejnerových stání čerpat finanční prostředky ze Státního fondu životního prostředí ČR. Další stanoviště podzeních kontejnerů bude v Hejdukově ulici před Infocentrem Písek a na Velkém náměstí. Budování podzemních kontejnerů je poměrně nákladná investice, ale v historických centrech měst je vybudování podzemního kontejneru odpovídající s ohledem na historickou a estetickou hodnotu zastavěného území.

Finanční náklady na nově dokončené podzemní kontejnery jsou – v Jungmanově ulici činí 1.559.892,- Kč a na Alšově náměstí činí 1.470.757,- Kč. Zhotovitelem podzemních kontejnerových stání v Písku je firma STRABAG.a.s.

Související články o podzemních kontejnerech  v Praze – V Praze 1 .. z 5/2008

Úpravy na Francouzské ulici .. z 11/2009. Při budování kontejnerů je nutné zohlednit i přístupnost kontejnerů obslužným vozidlem. V Praze na Francouzské ulici je vyhrazený parkovací prostor a využití uzamykatelných sloupků.

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.
Rozhovor s Lubomírem Smékalem na Kritiky.cz
Rozhovor s Lubomírem Smékalem