Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Ve Vysočanech vyrůstá nové víceúčelové centrum
Kolem stavby v těsné blízkosti známé O2 arény panuje čilý stavební ruch a řidiči musí počítat s dočasným zúžením na přilehlých ulicích. Nová stavba roste každým dnem a po jejím dokončení v roce 2010 poskytne areál i velké množství parkovacích míst. Video v článku.

 Společnost Lighthouse Group staví na prostoru kolem stávající O2 arény v místě bývalého areálu ČKD Kompresory komplex budov.  Několikapatrové podzemní garáže nabídnou 1600 míst a nad nimi  bude obchodně  administrativní Galerie  Harfa. Jama pro několikapatrové garáže  vyhloubila společnost Hochtief již v roce 2008 a po několik měsíců byl na stavbě klid. To se výrazně změnilo během prázdninových měsíců a v současné době skelet budoucí budovy vyrůstá každým dnem. Nový objekt víceúčelového centra za dvě miliardy korun staví firmy Metrostav a Porr. Po dokončení budou dvě patra nákupní galerie navazovat na terasu, kde budou kluziště, velké dětské hřiště a otevřené plochy atd. Další informace na stránkách Galerie Harfa.

Lokalita Praha 9 – Vysočany získá po dokončení výrazné centrum, které bude lákat návštěvníky. Otázka bude, jak se změní dopravní zatížení nedaleké křižovatky Balabenka a Harfa!

 

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.
Rozhovor s Lubomírem Smékalem na Kritiky.cz
Rozhovor s Lubomírem Smékalem