Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Tip na výlet – pohádková vesnice Holašovice
Jihočeská vesnice Holašovice je vedena v seznamu památek UNESCO zcela právem. Základní historickou část představuje náves a kolem stojící statky s malovanými štíty. Jedná se o nejzachovalejší soubor selského baroka.

Do Holašovic dovede motorizovaného návštěvníka klikatá a svou kvalitou pravá česká silnička. Na kraji vesnice je vyhrazená plocha pro parkování  osobních automobilů i autobusů. Na náves už je nejvhodnější pokračovat pěšky a mít dostatek času pro fotografování a filmování. Každé stavení je je něčím zajímavé a je svým způsobem fotogenické. Na návsi se můžete vyfotit u malého rybníčku s dřevěným vodníkem a nechybí ani restaurace. Celá náves působí upraveně a čistě. Obec se stará o sekání trávy a zajištění úklidu. Příjemný dojem z celého prostoru dotváří dřevěný mobiliář i stojany na kola. Některé objekty  mají osvětlení zabudované v trávníku. Do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO byla vesnice Holašovice zapsána v roce 1998.

Do Holašovic zavítá ročně na 10 tisíc turistů a určitě jsou spokojeni. Vesnice působí na návštěvníka jako pohádková kulisa. Do Holašovic není vlakové spojení. Jediné cesty vedou po silnicí. Z českých Budějovic je to směrem západním na Branišov, Dubné a Čakov. Do Holašovic jezdí také autobus z Českých Budějovic a nebo je možné vydat se do malované vesnice na kole.

Více o historii Holašovic ZDE. Mapa. 

Video:

 

 

Panorama

 

 

Obec má vlastní informační středisko. 

Holašovice 43
373 84 p. Dubné
tel. 387 982 145
e-mail: infocentrumholasovice@seznam.cz
Otevírací doba informačního centra:
duben až říjen – Út – Ne od 9:00 do 17:00

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.
Rozhovor s Lubomírem Smékalem na Kritiky.cz
Rozhovor s Lubomírem Smékalem