Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Velorexy se projedou po Road 66
Celkem 4000 kilometrů ujedou čtyři tříkolky značky Velorex během měsíce září 2008. Transport do Ameriky zajistila společnost Čechofracht.Křehké konstrukce Velorexů byly upevněny do kontejnerů v hostivařském terminalu dne 6.8.2008. Z Prahy do Bremenhavenu budou přepraveny kombinovanou dopravou tahač/kontejnerový vlak, lodí do Norfolku a odtud  dále vlakem do Chicaga. Trasu do Los Angeles urazí Velorexy po svých třech kolech. Cesta z Ameriky zpět do Prahy potrvá přibližně 35 až 40 dní.

Nejstarší Velorex na této dlouhé cestě byl  vyroben v roce 1964 a nejmladší v roce 1970. Všechny stroje prošly důkladnou komplexní rekonstrukcí a jsou zrenovovány zcela podle originální koncepce, pouze z důvodů životnosti a odolnosti podvozku jsou použity robusnější bubnové brzdy.

Pokud míte zájem o více informací o přípravě a průběhu cesty po USA, vyhledejte stránky www.veloxerr66.cz . Parta nadšenců plánovala cestu již v roce 2006 a tak uvidíme, zda se jejich přání a předpoklady splní. Podle plánů by první kilometry po R66 měly ubíhat od 4.9. 2008 a končit 29.9.2008. Přejeme bezpečnou cestu!

 

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.
Rozhovor s Lubomírem Smékalem na Kritiky.cz
Rozhovor s Lubomírem Smékalem