Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Začala oprava Labské přehrady.
Od 21. srpna  do 19. listopadu 2006 bude uzavřen průchod pro turisty přes hráz Labské přehrady pod Špindlerovým Mlýnem. Důvodem je plánovaná oprava hráze, která bude stát 12 milionů korun. 

Průjezd po hrázi bude zcela uzavřen v době od 18.9. do konce října i pro vozidla s povolením vjezdu. Rekonstrukce bude pokračovat ještě do poloviny příštího roku, kdy se počítá ještě s jedním temínem uzavření od 1. května do 30 června 2007. Na hrázi dlouhé 147 metrů se bude rekonstruovat odvodnění včetně vyhřívání odvodňovacího žlabu a bude položen nový asfaltový povrch na komunikaci. Proběhne sanace zábradlí, říms a osazení nového osvětlení.  Stavbu realizuje SaM silnice a mosty a.s. Česká Lípa Investor stavby Povodí Labe s.p. Hradec Králové.

Doporučení pro přechod Labe – po mostu nad hrází u sjezdovky Hromovka  a pod hrází po staré cestě.

(Labská přehrada byla vybudována jako ochrana před povodněmi v letech 1910 – 1916. Plocha vodní hladiny je 40 ha. Výška hráze 41,5m, délka 153,5m. Šířka hráze v koruně 6,15 m, šířka v patě 34,6 m. Stavbu realizovala vídeňská firma Reidlich a Berger. Opravy proběhly v letech 1966 a 1986.  )

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.